- A k t u a l i t y - 

5. června                  Ztráty a nálezy

Při úklidu areálu se našla vesta a sluchátka. Pokud postrádáte, ozvěte se na tel. 777885537 nebo napište na slachta@beski.net 

4. června                  Fotečky z Panorama Bajk 2023

Přátelé, kamarádi, cyklokolegové,

máme za sebou první ročník Panorama Bajku pod Ondřejníkem a věřím, že spolu s tím máte i spoustu dojmů, zážitků, pocitů radosti, ale někdy možná i zklamání. Přesto doufám, že jste si všichni závod i celý program v krásném prostředí a za krásného počasí užili.

Abyste si vše připomenuli, dokud je to živé, pod těmito odkazy najdete skvělou obrazovou reportáž od Vladimíra Pryčka

Mistrovská a Amatérská trať:                                                                                               https://www.coloursnews.com/panorama-bajk-2023-kategorie-a-mistrovska-46-km-a-b-amaterska-23-km/

Juniorská trať:                        https://www.coloursnews.com/panorama-bajk-2023-juniorska/

Za celý tým BESKI ještě jednou díky za účast i návštěvu, všem přeji krásné léto a těším se na setkání při dalších akcích, které pořádáme.

Michal Šlachta    předseda


1. června                   Detailní popis tratí

Abyste se lépe orientovali při čtení mapy, připravili jsme detailní popis průjezdu všech tří tratí. 


1. června                  Mapy najdete v sekci MAPY

V sekci MAPY jsme uveřejnili mapové podklady Mistrovské a Amatérské tratě ve formátu .gpx nebo odkazy na mapy.cz.  

29. května                 Volná místa a startovné bez navýšení

V neděli skončila lhůta pro registraci on-line se jménem na startovním čísle. Dobrou zprávou pro ty, kteří se zatím nemohli zaregistrovat je, že do limitu startujících zbývá na všech tratích  dost volných míst, a abychom vám rozhodnutí o účasti zjednodušili, přímo na místě nebudete platit zvýšené startovné, ale původních 490,- Kč, resp. 390,- pro Juniorskou trať. Jen nebudete mít na čísle své jméno.


26. května                 Poslední zvonění pro zvýhodněnou on-line registraci

Přátelé, kamarádi,

tratě Panorama Bajku umyl vydatný déšť, ale předpověď pro celý další týden i den závodu už přináší jen samá pozivita.

Hodně z vás nechává přihlášení na poslední chvíli až podle vývoje počasí, a tak ta současná předpověď dává naději, že by se pro registraci daly využít poslední dny zvýhodněného on-line přihlášení se jménem na startovním čísle pro ty, kteří ještě ve startovní listině nejsou. Tato možnost končí v neděli 28. května o půlnoci a pak už bude možné se zaregistrovat jen přímo na místě v den závodu.

Limity pro jednotlivé tratě vyčerpány nejsou a tak je možné přijet a registrovat se až v den závodu od 11:00 hod. Ale budeme rádi, když nám své rozhodnutí dáte vědět dopředu na mail slachta@beski.net, abychom vám číslo zarezervovali.

Příští středu zašleme všem registrovaným do mailu (pro ostatní na webu a Facebooku) detailní popis trati i mapové podklady přes mapy.cz nebo v souboru .gpx.

A pak už nás čeká jen finálové ladění příprav a těšení se na vás.   Přejeme všem hezký víkend a moc rádi se uvidíme s těmi, kteří naše pozvání na Panorama Bajk 2023 přijali.

Za Beski z.s. a SKI Opálená

Michal a celý přípravný tým


21. května                  Tratě budou uveřejněny až 1. června

Panorama Bajk se blíží, startovní listina se plní a spolu s tím se objevují i dotazy na uveřejnění tratí.

Věc se má tak, že jsme přistoupili na stanovisko hlavního majitele pozemků – Biskupské lesy – a přistoupili na kompromis. V době před konáním závodu vrcholí období hnízdění a určitě by nebylo dobré, aby se pořád po stejných tratích pohybovalo množství těch, kteří by si chtěli tratě projet nebo na nich opakovaně trénovat.

Biskupské lesy nemají nic proti cyklistům a závod nám v navrhovaném termínu povolili. Ale my jsem za to přistoupili na uveřejnění tratí až dva dny před závodem. Poskytneme vám zápis pro mapy.cz a .gpx soubory, abyste si je mohli detailně prohlédnout a zapsat do svých computerů. Spolu s tím uveřejníme i detailní popis trati ve slovní a obrazové podobě.

Není to ojedinělá praxe a kdo jezdí závody v zahraničí, tak už se s tím setkal. Nejsme olympiáda ani světový pohár a nemáme ambici je ani v budoucnu pořádat. Tratě budou zřetelně označeny, na kříženích budou stát pořadatelé, a tak je neznalost tratě dlouho dopředu faktorem dodržení stejných podmínek pro všechny s uričtou dávkou tajemnosti i orientačních schopností.


1. května                    Aktuality k dnešnímu dni

Protože jsme na novém místě, startostí s tratěmi je více než dost. Musíme jednat s jednotlivými vlastníky pozemků, starosty pěti obcí a všemi, kteří nám mohou pomoci nebo mají na stejný termín naplánovány své akce.

Velkým problémem na panoramatickém Ondřejníku je množství turistů, kteří si pohyb na tomto kopci oblíbili. Abychom je dokázali na průjezd závodu upozornit, pojede před prvními jezdci obou tratí na nejfrekventovanější části úvodu závodu doprovod, který bude turisty varovat a snažit se je dostat na levou stranu cesty. Doprovod pojede až k Roubence Ondřejníček, kde je navíc akce HYUNDAI a tak se to ještě zkomplikovalo. Ale s majiteli jednáme a průjezd bude zajištěn. Jen je třeba dávat pozor, zejména na ty, kteří mají své mazlíčky na dlouhých vodítkách. Ale to z ježdění po horách známe víc než dobře.

Za Roubenkou se situace uklidní a už by to měl být jen standardní provoz. I proto jsme dali start hlavních kategorií až ve 13 hodin, aby bylo klidněji.

V debatě s hlavním vlastníkem lesů – Biskupskými lesy - jsme debatovali o uveřejnění map obou tras závodu. Po jejich argumentech o trénujících po pořád stejné trati jsme přistoupili na jejich názor, že trénovat na Ondřejníku se dá i bez znalosti tratí, protože jsou všechny přibližně stejné povahy i povrchu a do kopce i z kopce se dá jezdit na tom kopci spoustou způsobů. Takže mapy letošního ročníku zveřejníme ve formátu .gpx dva dny před závodem, abyste si je mohli případně dát do svých computerů. A příští rok budou tratě určitě jiné. Samozřejmě všude budou směrovky.

Detailní popis trati uveřejníme v posledním týdnu před závodem, podle aktuální situace. 

2. března           Otevřeli jsme registraci

Jak jsme slíbili, tak jsme taky udělali. Po dohodě s registrátory a časoměřiči - firmou Online System s.r.o. jsme spustili registraci do závodu, protože jsme splnili všechny podmínky pro schválení závody u příslušných orgánů a organizací. V rubrice REGISTRACE  a přes tlačítko www.onlinesystem.cz se přepnete na stránky registrátora a vyplníte vše, co je pro registraci potřeba. Protože máme omezený počet startovních míst, doporučujeme s registrací neotálet. S včasnou přihláškou získáte nejen jistotu startu, všechny důležité informace do mailu, ale také významně výhodnější cenu startovného. 

Těšíme se na vás

Michal a tým BESKI z.s.  

18. ledna            Nový název, nové místo i nový termín

Vítáme vás v novém roce, který přináší pro Bílá Bajk hodně nového. Museli jsme opustit Bílou, protože se tam bude stavět nová lanovka, ale místo, které jsme našli je skvělé. Zázemí skiareálu Opálená nabízí dostatek parkovacích míst, majitel, pan Mikeska, nabídl velkou pomoc při organizaci a hlavně - našli jsme asi nejkrásnější cyklistické tratě v Beskydech. Chudák Ondřejník dostal kůrovcovou kalamitou pořádně zabrat, ale ty výhledy z cyklotras jsou opravdu jedinečné. Proto Panorama Bajk a věříme, že si tratě projedete i mimo závody. Teď musíme vše zařídit tak, aby se vám závod líbil a byl po všech stránkách organizačně i technicky zajištěn. Budeme vás informovat mailingy na ty, kteří už se závodů zúčastnili, na těchto stránkách, nebo našem Facebookovém profilu.

Registraci bychom chtěli zahájit 1. března 2023

17. května           Další fotečky z Bílá Bajk 2022

Ahoj, slíbené obrázky od Jakuba Zděbla z tratí 20 a 40 km najdeš na

https://photos.app.goo.gl/X7HThQfKjE4Hy9Ye6

A to je k letošnímu ročníku asi tak všechno. Ten další připravujeme na 13. května 2023. Tak si to dej do sportovního deníčku a těš se spolu s námi.

Za BESKI z.s. a SKI Bílá

Michal

15. května            Fotečky z Bílá Bajk 2022

Ahoj všem účastníkům Bílá Bajk 2022. První velkou sadu foteček od Vladimíra Pryčka najdete na

https://www.coloursnews.com/bila-bajk-14-05-2022/

Michal


14. května Bílá Bajk 2022 je minulostí

Tak a je to. Druhý ročník MTB závodu Bílá Bajk je za námi. Všichni dojeli do cíle, ti nejlepší si odnesli diplomy a poháry a my jen doufám, že příjemné zážitky si odnesli úplně všichni. Děkuji všem, kteří se zúčastnili i těm, kteří pomohli, aby vše proběhlo v pořádku.

Rádi si přečteme vaše připomínky a ještě raději budeme, když svou případnou spokojenost budete šířit dál.

Výsledky najdete na našich stránkách v rubrice VÝSLEDKY nebo přímo u časoměřičů na www.onlinesystem.cz. Fotečky od Vladimíra Pryčka a Kuby Zděbla se připravují a zítra bychom na tomto místě měli uveřejnit přístupové údaje.

Ještě jednou díky a těším se, že se příští rok na třetím ročníku Bílá Bak zase potkáme.

Michal Šlachta                                                                                                                                                                    předseda                                                                                                                                                                          BESKI z.s.

10. května 2022            Aktuality k Bílá Bajk 2022

Dnešní schůzka pořadatelského týmu a projetí tratě potvrdily, že přípravy na Bílá Bajk 2022 probíhají přesně podle plánu, trať je v optimálním stavu, nikde nevznikly žádné překážky, jen v jednom místě probíhá těžební činnost vedle tratě a tak je třeba dávat pozor na kusy kluzkého bláta, které na asfaltu ve velké rychlosti pěkně kloužou. Vypadá to na středně agresivní obutí, i když nejnáročnější výjezd od Mezivodí bude do sobotu méně blátivý a nebude to prokluzovat jako dnes. Trať budeme značit až v pátek, aby se nám zase plno značek neztratilo. Trénovat se ale dá podle GPX souboru, který je ke stažení na našem webu.

Letos budou při značení převažovat růžové vlaječky na 80 cm vysokých tyčkách a tam, kde to bude potřeba, na zemí budou žluté šipky.  Na nejdůležitějších místech trati pak pomohou pořadatelé, převážně z řad členů SKI Bílá. Dopoledne budou mít svůj program děti, kterým se bude věnovat celý pořadatelský tým, takže registrace na hlavní tratě začne podle plánu, tedy až v 11:00 hodin.

Ve středu v noci končí on-line přihlášky a na místě už nebude možné se přihlásit. Pokud tedy víte o někom, kdo má chuť na Bílou přijet závodit, a ještě není zaregistrován, tak má zítra poslední šanci.

Předpověď počasí je zatím skvělá, tak se můžeme všichni těšit.Rádi zodpovíme vaše dotazy na mailu slachta@beski.net, ale zatím jich moc nechodí, tak snad je vše jasné.V pátek pošleme ještě jeden mail s úplně posledními zprávami přímo z Bílé.

Za pořadatelský tým BESKI z.s.

Michal


7. května 2022      Ukončení registrace se jménem na čísle

V neděli 8. 5. večer končí možnost mít na startovním čísle své jméno. Tento sběratelský kousek je vždy příjemnou vzpomínkou na absolvovaný závod a tomu také odpovídá nárůst přihlášených. Tak nezapomeňte - neděle do 23:59:59.

Do středy 11. května včetně pak je možné se pořád ještě přihlásit on-line, ale jméno na startovním čísle už nejsme schopni zajistit.

Po tomto datu už není možné se do závodu přihlásit a to ani na místě v den konání!!


4. května 2022      Aktuálně k REGISTRACÍM

Frekvence přihlášek se zvyšuje, ale pořád je startovních míst dost. Abychom vám to ještě usnadnili, upravujeme příjem registrací takto:

- Do neděle 8. 5. večer konec přihlášek se jménem na startovním čísle

- Do středy 11. 5. večer úplný konec přihlášek. Na startovních číslech nebude jméno startujícího

POZOR!!! POZOR!!!

Po tomto datu už není možné se do závodu zaregistrovat ani na místě v den konání závodu.

Podmínky ukončení registrací při naplnění povolených startovních limitů zůstávají v platnosti.

Předpověď počasí je stále lepší, tak není třeba nechávat registraci na poslední chvíli a riskovat naplnění kapacity.

Za pořadatelský tým

Michal

28. dubna 2022       Trénink na tratích Bílá Bajk 2022 zatím omezen.

Dnešní schůzka přípravného výboru potvrdila, že přípravy na závod probíhají podle plánu, ale tratě tam, kde vedou přes sjezdovky, jsou ještě pod sněhem. V neděli se jede na zdejších trailových tratích závod v DOWNHILLU v rámci Českého poháru, tak se můžete přijet podívat. Nejpozději příští víkend budou zbytky sněhu prohrnuty a tak bude možné si tratě projet úplně celé. Dlouhodobá předpověď počasí vypadá skvěle, takže očekáváme, že se zvýší frekvence registrací a jen doufáme, že limity účastníků pro jednotlivé tratě budou stačit a všichni zájemci se budou moci závodu zúčastnit. 

Za přípravný výbor Michal

9. dubna 2022             Výpadek registrace opraven

Omlouváme se za výpadek v registracích a děkujeme za jeho ohlášení. Už je vše v pořádku.
Michal

10. března 2022           Registrace spuštěna

Spustili jsme registraci v odkazu REGISTRACE. Pokud máte o závod Bílá Bajk 2022 zájem, upozorňujeme, že jsme museli z důvodů ochrany přírody omezit počet startujících na jednotlivých tratích, proto je ve vašem zájmu zareagovat co nejdříve. Registrace je platná až po úhradě startovného na účet, který vám přijde v potvrzení registrace od časoměřičské firmy ONLINE SYSTEM s.r.o., které pro nás tyto služby zajišťuje. První přihlášky jsme zaregistrovali už 10. března ráno, což nás těší a je určitou výzvou pro ostatní.

Pokračujeme v přípravách a těšíme se na vás při Bílá Bajk 2022

10. února 2022       Jak to bude s Bílá Bajk 2022                                                                                                        Pro zájemce o start v dalším ročníku MTB závodu Bílá Bajk 2022 máme samé pozitivní zprávy. Získali jsme souhlas CHKO i Biskupských lesů, jednání s partnery jsou pozitivní a umožní nasadit profesionální časomíru i vytvoření kvalitního zázemí, nabídnout dobré občerstvení i zajistit dostatek pořadatelů na tratích závodu. Všechny tratě jsou vedeny jednosměrně, oddělili jsme zvlášť tratě pro děti a stanovili, že dopoledne proběhne dětský program a start na Mistrovské a Amatérské trati proběhne až po obědě. Přesné časy se ladí.                                                                                                                                                                                             Registrace bude spuštěna 10. března a POZOR!!!, pro každou z tratí je stanoven limit startujících.                     

Zájemcům doporučujeme neváhat s přihláškami, protože těch míst není mnoho. Jsme vázáni standardy pro ochranu přírody a chceme zvládnout závod tak, abychom přírodu Beskyd zatížili co nejméně.  O dalších novinkách vás budeme průběžně informovat


9. . 8.  Přípravy na II. roční v plném proudu

Jsme rádi, že už v této chvíli můžeme oznámit, že II. ročník závodu Bílá Bajk se uskuteční 14. května 2022. Toto oznámení můžeme vydat především díky tomu, že Chráněná krajinná oblast Beskydy neshledala na oznámení závodu žádné závady a akceptuje jeho konání. Teprve toto stanovisko otevírá organizátorům prostor pro přípravu. Doufáme, že budeme moci odstavit všechna COVID opatření a zjednodušit tím registrační a prezentační proceduru na nejkratší možný čas. Tratě budou vedeny tak, aby se závodníci nikde nepotkávali. Přibude dětských a mládežnických kategorií i tratí. Pro nejlepší budou připraveny poháry a vyhlášeni budou také absolutní vítězové. Zůstane to, co se letos osvědčilo - průběžný individuální nebo skupinový start, abychom předešli tlačenici po startu a vzniku nebezpečných situací v první části a nájezdu do terénu.

Těšíme se na vás a průběžně vás o přípravách budeme informovat

1. 6. Kompletní sada obrázků

Jak jsme slíbili, tak jsme udělali. V galerii

https://photos.app.goo.gl/pAWxptVVBMQq8pTp9

teď máte opravdu hodně foteček ze sobotního Bílá Bajku 2021 a tak se kochejte a my už jsme dnes na poradě organizačního výboru začali připravovat 2. ročník podle všech získaných poznatků, návrhů a připomínek. Děkujeme za ně a už teď se na vás těšíme.

Michal  

30. 5. Obrázky a slovo závěrem

Přátelé, kamarádi,

první ročník cyklistického závodu Bílá Bajk je za námi a tak můžeme začít hodnotit. Hlavním překvapením bylo, že původní počet registrovaných se v sobotu zvýšil o 60% nově příchozích a celkový počet registrací tak dosáhl pěkného čísla 205. Příjemným překvapením byl také vysoký počet startujících dětí i jejich skvělé výkony.

Zatímco jsme museli hodně improvizovat a na některé se dostalo jen to základní, tedy číslo s čipem, časoměřiči to měli opravdu složité se zapisováním stále nových a nových údajů do startovní listiny.

Chybky a nedostatky se pak projeví vždy až při vyhlášení a o to je to pro pořadatele nepříjemnější.

Stalo se, poučili jsme se, za chyby se omlouváme a už teď víme, že další ročník bude vypadat v mnohém jinak. Musíme zrušit tu protisměrnou část tratě, připravit trať dětskou a přizpůsobit zájmu dětí také kategorie. Jiný bude systém registrací i značení tratí.

To, co víme jistě už teď je, že 2. ročník Bílá Bajk 2022 se uskuteční na stejném místě, tedy v areálu SKI Bílá, v sobotu 14. května 2022.

Obrázky, z letošního ročníku, které pro nás pořídil Jakub Zděblo, najdete na

https://photos.app.goo.gl/pAWxptVVBMQq8pTp9

Abychom si s vámi mohli povídat o tom co je nového kolem závodu Bílá-bajk, založili na Facebooku stránku s adresou https://www.facebook.com/Bila-bajkcz-105519205079527

a budeme rádi, když si nás zařadíte mezi oblíbené a budete mít všechny informace z první ruky.

Za vedení závodu bych ještě chtěl na tomto místě zvlášť poděkovat těm obětavým pořadatelům, kteří hodiny mrzli v dešti a zimě, abyste věděli, kam máte jet a chránili vaše bezpečí před nástrahami tratě.

Svou vysokou profesionalitu prokázali členové záchranného týmu při bleskovém zásahu u zranění jednoho z účastníků. I jim patří velký dík a pro nás všechny je to důkaz, že se na jejich pomoc můžeme plně spolehnout i v takto kritických situacích.

Za celý organizační tým

Michal Šlachta

předseda

BESKI z.s.

28.5. POSLEDNÍ AKTUALITY A OMLUVA

Tak jsme dnes strávili celý den chystáním tašek pro účastníky, kontrolou trati, kde se ještě dnes těžilo dřevo, opravou průjezdu loukou, kde jsme trasu mírně upravili a postavíme tam dalšího pořadatele regulovčíka a zabývali se vším, co je třeba den před závodem připravit. Až potud vše v pořádku, jsme připraveni a těšíme se na vás.

Omluvu ale musím vyslovit všem, kteří se podívali na www.bila-bajk.cz a našli tam nesoulad mezi Propozicemi a Programem.

Platí Propozice, které jsme už dříve upravili podle nového data a teprve dnes podle nich opravili taky Program. Naše chyba i omluva.

Michal

25. 5. 2021    Aktuálně k Bílá Bajk

On line registrace byla ukončena a do tisku jsme odeslali startovku pro výrobu čísel se jmény  těch, kteří uhradili včas startovné.

To ale nic nemění na tom, že zájemci o start mohou přijet v sobotu, a po registraci do závodu nastoupit. Jen je třeba počítat s opatřeními proti covidu, která jsou uvedena v Aktualitách níže.

Předpokládáme, že na start se ve všech kategoriích postaví přes 150 závodníků, což je u prvního ročníku příjemné překvapení a pro nás velký organizační závazek.

Průběžně chodí přihlášky na testování, které bude probíhat přímo na Bílé. Ve všech testovacích oknech jsou stále volná místa.

Byla zrušena kategorie GRAVEL. V on line registraci se nikdo nepřihlásil a tak ji pro příchozí zájemce již obnovovat nebudeme.

Prakticky nechodí žádné dotazy, tak se zdá, že je vše jasné a hladkému průběhu závodu nic nebrání. Objednávku na dobré počasí jsme poslali, tak nezbývá než doufat 😊.

Organizátoři z BESKI z.s.

21. 5. 2021   Trať volná a označená pro trénink

Jak jsme slíbili, tak jsme udělali. Dnes kromě porady přípravného výboru došlo také na projetí, kontrolu a orientační označení tratě.

Především jsme ji absolvovali na GRAVEL kole, takže je i za současné situace vhodná pro tento typ kol.

Druhým zjištěním je, že nám Garmin ukázal délku jednoho kola 18 km a převýšení 436 m. Je tedy o něco kratší, ale také s větším převýšením a opravdu není fyzicky snadná. Přesto po technické stránce bez problémů jetelná na širokých cestách, prakticky bez bláta a kaluží.

Provedli jsme také první značení fialovou barvou ekologickým sprayem přímo na povrchu tratě a v některých místech jsme pověsili i červenobíle pruhovanou pásku (tzv. mlíko). Šipky asi do závodu umyje déšť, takže budeme aktuálně obnovovat těsně před závodem.

Pro orientaci je nejnáročnější místo, kde po cca 1 km od startu vjedete na asfaltovou cestu ke Smradlavce a hned po cca 50 m z ní zase sjedete vpravo na louku, která bude vykosená (teď jsou tam vyjeté koleje). Tady budou při závodě pořadatelé (jistě i diváci) a pomohou s orientací. Po přejetí louky a mostku stoupáte po asfaltu a podle značení jedete až k otočce. Pak zpět po stejné trase zase na louku a po jejím přejetí prudce vpravo na asfalt a cca 300 m k odbočce vlevo stoupací cestou pro sigle traily.

Oddíly a rodiče, kteří vysílají do závodu malé děti do 10 let upozorňujeme, že trať je sice technicky nenáročná, ale hodně kopcovitá a tak bude dobré mít tyto malé děti pod dohledem. Děti budou startovat samostatně v časovém intervalu od 9:00 do 9:10 a ostatní závodníci vystartují tak, aby se s dětmi na trati nepotkali. Přesto počítáme, že budou s dětmi i trenérské a rodičovské doprovody.

Poznačte si číslo pro vyžádání pomoci 777 885 537. Také upozorňujeme na povinnost u osob mladších 18 let předložit podepsaný souhlas zákonného zástupce.

Můžete vyplnit na místě, ale je lepší jej vyplnit doma a předat na místě. Najdete na

https://skialp-beskydy.cz/wp-content/uploads/2021/05/SOUHLAS-Z%C3%81KONN%C3%89HO-Z%C3%81STUPCE.pdf

21. 5. 2021                Aktualizace propozic

Podle vývoje situace jsme provedl aktualizaci propozic závodu. Vše aktuální najdete v sekci PROPOZICE.

17. 5. 2021               Startovní číslo se jménem

Hezkou vzpomínkou na účast v závodě (a to nejen pro děti 😊) je startovní číslo se jménem. Připravili jsme tuto možnost i účastníkům Bílá Bajk 2021, ale s jednou podmínkou. Je potřeba registraci provést tak, aby úhrada startovného dorazila na účet registrátora, časoměřičské firmy Online System, v pondělí 24. 5. Ideálně tedy provést registraci i úhradu startovného tento pátek 22.5. V pondělí 24.5. odejde objednávka a pouhá registrace pro tisk jména na startovní číslo nestačí. Registrace on-line končí v neděli 23. 5. a úhrada může být provedena i později, ale už bez nároku na jméno na startovním čísle.
Možnost registrace na místě v den konání závodu zůstává.

14. 5. 2021           Aktuálně k Bílá Bajk 2021

Vše ukazuje na to, že jsme přeložení termínu pro Bílá Bajk 2021 na 29. května odhadli správně a dále už měnit nebudeme muset.

Podmínky se postupně uvolňují a tak se dá předpokládat, že závod bude i když s povinným buďto prokázáním proděláním COVIDU, dvojím očkováním nebo negativním antigenním nebo PCR testem (platí, že bezplatné antigenní testování bude k dispozici přímo v místě konání).

Ale to už nějak vydržíme a už teď můžeme slíbit vyhlášení výsledků a předání cen a diplomů nejlepším v celkem 36 kategoriích!!! Šance na bednu je tedy pro všechny obrovská 😊.

To, co zvažujeme změnit, je rozložení startu podle věku. Protože se přihlásilo hodně dětí na krátkou trať, odstartují pravděpodobně kategorie do 15 let na začátku plánovaného dvouhodinového startovacího okna mezi 9:00 až 9:10 a ostatní pustíme na trať až mezi 10 a 11 hodinou (samozřejmě individuálně nebo po skupinkách).

Detaily řešíme a přesnou informaci vydáme po další schůzce přípravného výboru 19. května, aby měli všichni čas se tomu přizpůsobit. Jde především o bezpečnost dětí, protože část trati jsme s ohledem na pořádání akce v CHKO nuceni vést obousměrně a toto by řešilo možné kolize malých a velkých.

Do neděle 23. května je pořád ještě k dispozici on-line registrace. Pak už musí zájemci přijet včas v den konání závodu a zaregistrovat se přímo na místě.

Trať můžeme začít vyznačovat až od 22. května, ale z mapky na webu by mělo být zřejmé, kudy vede. 

6. 5. 2021           Na trati Bílá Bajk se tento týden nedá trénovat

I když k tomu počasí přímo vyzývá, upozorňujeme, že na trati Bílá Bajk probíhá ještě tento víkend těžba dřeva a vstup do většiny prostoru je PŘÍSNĚ ZAKÁZÁN. Sníh letos tyto práce zdržel a tak se nám posunutí termínu závodu docela hodí i když lesáci přislíbili, že na závod v původním termínu 15. května bude trať v pořádku. Takže trénovat můžete až od příštího víkendu.  

5. 5. 2021         Změna termínu závodu

Vážení přátelé, kamarádi,

není snadné v této době něco organizovat a i když jsme si to nepřáli, postihlo i nás nastavení pravidel pro pořádání sportovních akcí a především pomalejší ústup COVID-19.

Nedá se nic dělat, vládní pravidla jsou nastavena tak, že závod Bílá Bajk se může uskutečnit až když bude platit Balíček 4 nebo více.

A i když jsme doufali, že příští týden už by to mělo být, ústup je pomalejší, a tak musíme přistoupit k posunutí termínu závodu. Nechceme porušovat pravidla ani ohrozit zdraví vaše i všech, kteří se kolem závodu při jeho konání budou pohybovat. A riskovat, že bude závod zastaven po zásahu policie v jeho průběhu je prostě nepřijatelné.

Nový termín Bílá Bajk 2021 byl přípravným výborem stanoven na 29. května 2021

a termín pro on-line registraci se prodlužuje do 23. května.

Nic jiného se nemění. Je téměř jisté, že bude nutné testování, ale máme již potvrzenu účast akreditované testovací ordinace přímo v Bílé, tak si s tím nemusíte dělat starosti a BEZPLATNĚ se nechat otestovat až tam.

Je možné, že někomu z již registrovaných nový termín nevyhovuje. Je nám to líto, ale stačí napsat na mail ředitele závodu slachta@beski.net a dohodnout vrácení startovného.

O dalším vývoji vás budeme informovat.

28. 4. 2021      Aktuální informace k Bílá-Bajk 2021

Turbulentní situace kolem COVIDU-19 nenahrává přesným a jasným instrukcím účastníkům akce Bílá Bajk 2021. Přesto se dnes přípravný výbor na Bílé dohodl, že pokračujeme naplno v přípravách a uděláme vše pro to, aby se akce konala v původním termínu a formátu.

Původní propozice by měly doznat pouze dvě změny:

1.

Je pravděpodobné, že budeme muset vyžadovat od účastníků (ale i pořadatelského týmu) antigenní test ne starší než 72 hodin, potvrzení o prodělaném Covidu v posledních třech měsících nebo potvrzení o ukončeném očkování. Čekáme, co se stane 3. května a s předstihem vám dáme vědět, jak na to.

Snažíme se zařídit i možnost, aby testování pro případné zájemce provedla akreditovaná lékařská ordinace přímo na místě, s předběžnou rezervací na určitý čas.

Samozřejmostí bude dohled nad dodržováním pravidel ochrany nosu a úst, odstupy apod.

2.

Horší je to s doprovodným programem. Protože žádné velké sdružování povoleno nebude, nebude ani doprovodný program, kde bychom to jen těžko mohli uhlídat. Ski Bílá však počítá s puštěnou lanovkou a tak se doprovody mohou vypravit lanovkou na výlet a při procházce fandit přímo na trati.

Chceme udělat vyhlášení s tradičními stupni vítězů a udílení cen a diplomů, chystáme občerstvení, drobnosti do tašek a hlavně vše kolem trati, startu a cíle. Přípravy tedy probíhají podle stanoveného harmonogramu a my se těšíme na všechny startující 15. května od 9 do 11 hodin na startu.

Upozorňujeme, že startovní čísla se jménem budou mít jen ti, kteří se přihlásí on-line do 9. května. Do závodu se však mohou registrovat i ti, kteří přijedou na Bílou až v den konání.

Další informace můžete očekávat v polovině příštího týdne.

1. března 2021                                                                                                                             Registrace závodníků na Bílá Bajk 2021 byla dnes spuštěna. Vstup najdete v sekci  REGISTRACE

      

          . 

Těším se na vás